A modulról
A BIM-alapú együttműködés a hagyományos építőipari folyamatokat emeli magasabb szintre azáltal, hogy minden projektadat egy közös, digitális modellben érhető el. Ez nem csupán 3D-s látványtervezést jelent, hanem azt is, hogy minden szereplő – tervezők, kivitelezők, mérnökök – ugyanazon, naprakész információkkal dolgozhat.
Az ilyen típusú munkavégzés csökkenti a félreértéseket, elősegíti a pontosabb előkészítést, és már a tervezés során segít kiszűrni a hibákat, amelyek a kivitelezés alatt sok időt és pénzt emésztenének fel.
- FormátumOnline, Önálló
- SzintKezdő
- Hossz1 óra
Kinek ajánljuk a modult?
Pályakezdő tervezőknek, építészeknek
Szeretnéd stabil alapokra építeni a tudásodat, és megérteni a BIM szemléletmódját? Megmutatjuk, hogyan érdemes nekikezdeni, hogy magabiztosan dolgozhass a modern építőiparban.
Építőipari szakembereknek és irodáknak
Kíváncsi vagy milyen lehetőségeid vannak arra, hogy versenyképes maradj a szakmádban? Ez az előadás segít lefektetni a megfelelő alapokat az építőipari folyamatok digitális világában.
Jobb együttműködésre törekvőknek
Hatékonyabb koordinációra van szükséged a szakágak között? Megmutatjuk, hogyan segíthet a BIM a tervezési és kivitelezési folyamatok összehangolásában, csökkentve a hibalehetőségeket és növelve a projekt hatékonyságát.
Miről fogsz tanulni?
BIM, mint digitális eszköz
01BIM, mint módszertan
02BIM, mint hozzáállás
03A modul felépítése
Előre felvett videós tananyag
Az oktatóanyagot előre felvett profi videók formájában kapod meg, így a számodra megfelelő tempóban tudod az anyagot feldolgozni.
Konzultációs lehetőség
A modul mellett lehetőséged van konzultációt igényelni, melyet csomagban vásárolva kedvezményes áron biztosítunk.
Előadók a modulon
Lukács Barna
BIM menedzser
Küldetésének tekinti, hogy a BIM módszertant az építőipar minden szereplőjéhez eljuttassa, támogatva őket abban, hogy folyamataikat innovatívabbá, hatékonyabbá és átláthatóbbá tegyék.
Barna a BIM menedzsment eszközök hatékony felhasználásával és a legmodernebb pontfelhős felmérési technológiák alkalmazásával kívánja az építőipar digitális átalakulását előmozdítani. Célja, hogy az építőipar különböző szereplői – tervezők, kivitelezők és üzemeltetők – olyan innovatív megoldásokhoz férjenek hozzá, amelyekkel folyamataikat nemcsak pontosabbá és átláthatóbbá, hanem hatékonyabbá is tehetik.
A pontfelhős felmérések révén részletes és valósághű digitális alapot kínál a projektekhez, míg a BIM menedzsment eszközök lehetővé teszik az információk integrált kezelését, az erőforrások optimalizálását és a hatékonyabb együttműködést. Az építőipar digitalizációja és fejlődése érdekében elkötelezett a fenntartható és innovatív megoldások széles körű elterjesztésében.
Jelentkezz még ma!
Szerezd meg a videós modult, és már ma előre léphetsz a digitális építőipari fejlesztések útján!
Kérdések, amik talán benned is felmerültek
Mi a különbség a teljes kurzusok és a modulok között?
A kurzusok több alkalmasak és az összes alapvető funkcióját érintik a programnak, a modulok csak egy-egy témakörrel foglalkoznak, de azt részletesebben bemutatják és jellemzően haladó szintű funkciókat tartalmaznak.
Hogyan kapok hozzáférést az oktatóanyagokhoz a vásárlás után?
A hozzáférési linket e-mailben küldjük ki. Modulok esetében a vásárlás után azonnal, csoportos kurzusoknál pedig az első konzultációs alkalom során osztjuk meg.
Mit tartalmaznak az oktatóanyagok?
Az oktatóanyagokat videós formában tesszük elérhetővé és a videókban bemutatjuk az adott témakörhöz tartozó eszközöket, beállítási lehetőségeket egy-egy gyakorlati példán keresztül. A gyakorlati példa kiindulási anyagait szintén elérhetővé tesszük, így a résztvevőknek a tananyag feldolgozása során lehetőségük van maguknak is felépíteni a modellt. Mindemellett kiadunk egy gyakorló feladatot is, amin keresztül szintén gyakorolni lehet az egyes módszereket.
Mikor kezdődnek a csoportos kurzusok?
Az aktuális kezdő időpontok a kurzusok bemutató oldalán mindig fel vannak tüntetve, de az indulást követő első 3 hétben még van lehetőség csatlakozni és a korábbi anyagrészek is elérhetőek a közös felületen
Hogyan működik az online konzultáció a csoportos kurzusok esetében?
A kurzus oldalán feltüntetett, előre meghatározott időpontban lehet bekapcsolódni Google Meet-tel. A link a kurzus teljes időtartama alatt fix, a tanfolyamhoz tartozó felületen lehet elérni, amelyet az első alkalom után osztunk meg a résztvevőkkel.
Van lehetőségem kérdezni, ha önállóan végzem el a kurzust?
Igen, az önállóan feldolgozható kurzusokhoz két konzultációs alkalmat biztosítunk, amelyeket egyéni időpontban vehetsz igénybe. További konzultációk külön díj ellenében vásárolhatók.