A kurzusról
Ez a 10 alkalmas tanfolyam az Archicad alapjaitól indul, és átfogó képet nyújt a program legfontosabb funkcióiról. A résztvevők lépésről lépésre ismerhetik meg a szerkesztés, rajzolás és modellezés kezdeti lépéseit, valamint a BIM rendszer és a szakági együttműködés alapjait. A tanfolyam után képes leszel magabiztos és professzionális alapokkal használni az Archicadet, rendelkezni fogsz azzal a tudással, hogy junior tervezőként elhelyezkedj egy irodában.
- FormátumOnline, Csoportos
- SzintKezdő
- Hossz10 alkalom
Kiknek ajánljuk a kurzust?
Pályakezdő tervezőknek, építészeknek
Szeretnél stabil alapokra építeni, hogy magabiztosan kezelhesd az Archicadet? Megtanítjuk, hogyan készíts teljes körű építészeti modelleket és tervdokumentációkat, amelyek megfelelnek a professzionális elvárásoknak.
Építészeti irodák junior tervezőinek
Csatlakoznál egy építészeti irodához, de még nem érzed magad elég felkészültnek? Ezen a kurzuson megtanulod, hogyan készíts professzionális szintű tervdokumentációkat és modelleket, amikkel magabiztosan állhatsz munkába.
Haladó szintű felhasználóknak
Már ismered az alapokat, de szeretnél elmélyedni az Archicad összetettebb funkcióiban? Fejleszd tovább a tudásod, hogy még precízebb és hatékonyabb tervezővé válhass, aki minden projektet magabiztosan kezel.
Miről fogsz tanulni?
Ez itt a bevezető szöveg, hogy általánosan miről tanulsz.
Archicad általános működése, felépítése
01- Ismerkedés a programmal
- Megnyitás, mentés
- Sablon
- Formátumok
- Munkakörnyezet
- 2D-3D váltás
- Navigálás a modelltérben
- Tervtípusok
- Tervbeállítások
- Origó és relatív koordináták
Fejezet átbeszélése
október 14. hétfő
17:00-19:00
élő, online alkalom
2D rajzolás és kezdő 3D modellezés
02- Alapfogalmak
- Rajzolási kényszerek
- Segédeszközök
- 2D-s rajzi eszközök
- Alapvető szerkesztési lehetőségek
- Szöveges eszközök
- Mérés
- 3D alapok
3D modellezés - alap eszközök
03- Alapfogalmak
- Szintek kezelése
- 3D-s alapeszközök
- Nyílászárók és áttörések
- Helyiségek
- Pausz
- Pipettázás
- 3D szerkesztések
Nézőpontok, attribútumok
04- Fóliák és fóliakombinációk kezelése
- Tollkészletek
- Vonaltípusok
- Kitöltések
- Felületek
- Építőanyagok
- Réteges szerkezetek
- Profilkezelő
- Helyiségkategóriák
3D modellezés - haladó eszközök
05- Összetett 3D-s eszközök
- Alakzat
- Felületháló
- Tárgyak
- Gépészeti modellezés
Nézetek, nézetszűrők
06- Nézetek
- Modellnézet beállítások
- Grafikus felülírások
- Átépítési szűrők
- Tervopciók
- 3D nézet beállításai
- Egyéb lehetőségek
Listázás, tulajdonságok
07- Osztályozás
- Tulajdonságkezelés
- Metaadatok
- Tervopciók
- Konszignációk típusai
- Paraméterek
- Címkézés
Megjelenítés, publikálás, prezentálás
08- Tervsablonok
- Tervlapok
- Tervinfó
- Tervbeállítások
- Publikálás készletek
- Publikálás, formátumok
- BIMx
Külső tartalom, adatcsere
09- Modulok
- Attribútum-kezelés
- Összefűzés
- Külső rajzok
- Pontfelhő
- Könyvtárkezelés
- DWG és IFC fordítók
- Szerkezetelemzési modell
Csapatmunka, haladó opciók
10- Csapatmunka működési elve
- Munkakörnyezet
- Segédpaletták
- Modell-összehasonlítás
- Ütközésvizsgálat
- Látványtervezés
- Feladatkezelés
- Kiadások, revíziók
- Kiegészítők
A kurzus felépítése
10 élő, online alkalom
A tanfolyam ideje alatt keddenként 17:00-19:00-ig csoportos, online alkalmat tartunk, ahol a legutóbbi fejezet kérdéseit beszéljük át és kiadjuk a következő fejezetet.
X óra előre felvett profi videó
Az oktatóanyagot előre felvett profi videók formájában heti rendszerességgel tesszük közzé, hogy minden résztvevő a számára megfelelő időpontban tudja feldolgozni.
Ajándék oktatási licensz
A tanfolyam elvégzéséhez oktatási licenszt is adunk, melyet a Graphisoft biztosít.
Professzionális segédanyagok
A videók mellett 2 hónapig professzionális segédanyagokat osztunk meg online oktatási felületünkön: konzultáció felvételeket, jegyzeteket, linkeket, tippek-trükköket.
Oklevél
A kurzus elvégzéséről pedig oklevelet is adunk.
Oktatók a kurzuson
Kiss Rita
Archicad szakértő
Célja, hogy tudásával minél szélesebb körben támogatni tudja az építészek és a kapcsolódó szakágak munkáját.
Rita a Szent István Egyetem Tájépítészeti Karán végzett településmérnökként, de építészként szerzett tapasztalatot. A szakmát mindenkori társai segítségével és gyakorlati úton sajátította el és tudását több irodánál is kamatoztatta különböző léptékű projekteken.
Az ArchiCAD-et autodidakta módon ismerte meg és a munkái során elkötelezetten alkalmazza a program által nyújtott lehetőségeket és hatékony megoldásokat. Célja, hogy a megszerzett tapasztalattal és tudásával minél szélesebb körben támogatni tudja az építészek és a kapcsolódó szakágak munkáját. Jelenleg a Brick+Data egyik Archicad specialistája és trénere, de mellette kiveszi részét a szervezetfejlesztési feladatokból, valamint a BIMtérkép koordinátori szerepét is ellátja.
Horváth Réka
Archicad specialista
Célja, hogy minél tágabb tudást szerezzen az építőipari digitalizáció terén, mert úgy gondolja, hogy ez a hatékonyság és a fenntartható fejlesztés kulcseleme.
Réka a BME végzős építész hallgatója, már kiskorától kezdve érdekelték a kreatív alkotással járó feladatok. Az egyetemi tanulmányai során találkozott a BIM fogalmával, azóta ebben a körben fejleszti magát, olyan lehetőségeket keres amelyek erre specializálódnak. Szívesen tanul új szoftvereket, és igyekszik minél több téren kamatoztatni megszerzett tudását.
Jelentkezz még ma!
Csatlakozz a következő induló kurzushoz, és tanulj oktatóink vezetésével, élő konzultációkkal kiegészítve! Haladj lépésről lépésre egy strukturált tanfolyamon, ahol folyamatosan támogatunk a fejlődésben.
Kérdések, amik talán benned is felmerültek
Mi a különbség a teljes kurzusok és a modulok között?
A kurzusok több alkalmasak és az összes alapvető funkcióját érintik a programnak, a modulok csak egy-egy témakörrel foglalkoznak, de azt részletesebben bemutatják és jellemzően haladó szintű funkciókat tartalmaznak.
Hogyan kapok hozzáférést az oktatóanyagokhoz a vásárlás után?
A hozzáférési linket e-mailben küldjük ki. Modulok esetében a vásárlás után azonnal, csoportos kurzusoknál pedig az első konzultációs alkalom során osztjuk meg.
Mit tartalmaznak az oktatóanyagok?
Az oktatóanyagokat videós formában tesszük elérhetővé és a videókban bemutatjuk az adott témakörhöz tartozó eszközöket, beállítási lehetőségeket egy-egy gyakorlati példán keresztül. A gyakorlati példa kiindulási anyagait szintén elérhetővé tesszük, így a résztvevőknek a tananyag feldolgozása során lehetőségük van maguknak is felépíteni a modellt. Mindemellett kiadunk egy gyakorló feladatot is, amin keresztül szintén gyakorolni lehet az egyes módszereket.
Mikor kezdődnek a csoportos kurzusok?
Az aktuális kezdő időpontok a kurzusok bemutató oldalán mindig fel vannak tüntetve, de az indulást követő első 3 hétben még van lehetőség csatlakozni és a korábbi anyagrészek is elérhetőek a közös felületen
Hogyan működik az online konzultáció a csoportos kurzusok esetében?
A kurzus oldalán feltüntetett, előre meghatározott időpontban lehet bekapcsolódni Google Meet-tel. A link a kurzus teljes időtartama alatt fix, a tanfolyamhoz tartozó felületen lehet elérni, amelyet az első alkalom után osztunk meg a résztvevőkkel.
Van lehetőségem kérdezni, ha önállóan végzem el a kurzust?
Igen, az önállóan feldolgozható kurzusokhoz két konzultációs alkalmat biztosítunk, amelyeket egyéni időpontban vehetsz igénybe. További konzultációk külön díj ellenében vásárolhatók.