A kurzusról
Ez a 10 alkalmas tanfolyam segít megérteni a BIM módszertan lényegét és alkalmazását az építőiparban. A kurzus során megtanulod, hogyan hangold össze hatékonyan a tervezési folyamatokat, csökkentve a hibalehetőségeket, valamint hogyan kezeld az építési és üzemeltetési adatokat digitális formában. A képzés végére képes leszel jobban átlátni a projektek különböző szakaszait, megkönnyítve a koordinációt és a valós idejű információmegosztást.
- FormátumOnline, Csoportos
- SzintKezdő
- Hossz10 alkalom
Kiknek ajánljuk a kurzust?
Pályakezdő tervezőknek, építészeknek
Szeretnéd stabil alapokra építeni a tudásodat, és megérteni a BIM szemléletmódját? Megtanítjuk, hogyan alkalmazd a digitális tervezést és adatkezelést, hogy magabiztosan dolgozhass a modern építőiparban.
Építőipari szakembereknek és irodáknak
Ha naprakész, gyakorlati BIM-tudásra van szükséged, hogy versenyképes maradj a szakmádban, ez a kurzus segít eligazodni a tervezési, kivitelezési és üzemeltetési folyamatok digitális világában.
Jobb együttműködésre törekvőknek
Hatékonyabb koordinációra van szükséged a szakágak között? Megtanulod, hogyan segíthet a BIM a tervezési és kivitelezési folyamatok összehangolásában, csökkentve a hibalehetőségeket és növelve a projekt hatékonyságát.
Miről fogsz tanulni?
BIM fogalma
01- Mi a BIM? (Building Information Modeling definíció)
- BIM alapelvei
- A BIM szerepe az építőipar digitalizációjában
Fejezet átbeszélése
február 19. szerda
17:00-19:00
élő, online alkalom
BIM szerepkörök
02- BIM szerepkörök: BIM Menedzser, BIM koordinátor, BIM szoftverspecialista, BIM rendszerüzemeltető
- Az egyes szerepkörök feladatai és kapcsolódási pontjai
Fejezet átbeszélése
február 19. szerda
17:00-19:00
élő, online alkalom
Nemzetközi BIM szabvány - ISO19650
03- Szerződéses dokumentumok: EIR, BEP, preBEP
- Szabvány felépítése és kötetei
- A BIM szabvány részletezése
- Gyakorlati alkalmazások a szabvány alapján
Fejezet átbeszélése
február 19. szerda
17:00-19:00
élő, online alkalom
BIM szintjei
04- BIM level 0-3
- A különböző szintek jellemzői és céljai
- A fejlesztés irányai a BIM bevezetésében
Fejezet átbeszélése
február 19. szerda
17:00-19:00
élő, online alkalom
BIM ökoszisztéma
05- Szoftverek és technológiák az ökoszisztémában
- Adatmenedzsment és interoperabilitás
- Closed- és Open BIM
Fejezet átbeszélése
február 19. szerdda
17:00-19:00
élő, online alkalom
Fájlformátumok
06- Leggyakrabban használt BIM fájlformátumok (IFC, , BCF, NWD, PLA, RVT, DWG stb.)
- Formátumok kompatibilitása és használati módja
Fejezet átbeszélése
február 19. szerdda
17:00-19:00
élő, online alkalom
Klasszifikációs rendszerek
07- Építőipari klasszifikációs rendszerek bemutatása (pl. Omniclass, Uniclass)
- Klasszifikáció szerepe a BIM-ben
Fejezet átbeszélése
február 19. szerdda
17:00-19:00
élő, online alkalom
Közös adatkörnyezet (CDE)
08- CDE fogalma és funkciói
- Adatmegosztás és közös munkavégzés
- Gyakorlati alkalmazás bemutatása Dalux rendszeren keresztül
Fejezet átbeszélése
február 19. szerdda
17:00-19:00
élő, online alkalom
BIM projekt folyamata a gyakorlatban
09- BIM projektfázisok
- Gyakorlati példák: tervezés, kivitelezés, üzemeltetés
Fejezet átbeszélése
február 19. szerdda
17:00-19:00
élő, online alkalom
Állami BIM elvárások
10- BIM előírások és szabályozások különböző országokban
- BIM-re vonatkozó magyar szabályozások
Fejezet átbeszélése
február 19. szerdda
17:00-19:00
élő, online alkalom
A kurzus felépítése
10 élő, online alkalom
A tanfolyam ideje alatt szerdánként17:00-19:00-ig csoportos, online alkalmat tartunk, ahol a legutóbbi fejezet kérdéseit beszéljük át és kiadjuk a következő fejezetet.
X óra előre felvett profi videó
Az oktatóanyagot előre felvett profi videók formájában heti rendszerességgel tesszük közzé, hogy minden résztvevő a számára megfelelő időpontban tudja feldolgozni.
Ajándék oktatási licensz
A tanfolyam elvégzéséhez oktatási licenszt is adunk, melyet a Graphisoft biztosít.
Professzionális segédanyagok
A videók mellett 2 hónapig professzionális segédanyagokat osztunk meg online oktatási felületünkön: konzultáció felvételeket, jegyzeteket, linkeket, tippek-trükköket.
Oklevél
A kurzus elvégzéséről pedig oklevelet is adunk.
Oktatók a kurzuson
Kovács Ádám
BIM szakértő
Ádámot lenyűgözik a legújabb technológiai fejlesztések és kíváncsi, hogy az építészet vajon hogyan tudja felhasználni ezeket, hogy jobb és hatékonyabb épületek szülessenek.
Célja, hogy a magyar építőipart digitalizálja és hatékonyabbá tegye, hogy nemzetközi szinten is versenyképes legyen. Ezt a célt két irányból közelíti. Egyrészt a Brick+Data alapító ügyvezetőjeként, csapatával az elmúlt 5 évben a digitális szervezetfejlesztés módszerével ingatlanlanfejlesztőket, generál tervezőket, kivitelezőket és gyártókat digitalizál avagy tesz “BIM képessé”. Másrészt az oktatáson keresztül fejleszti az építőiparban résztvevők digitális kompetenciáit.
Többek között a BME építészmérnöki képzésén, az építőmérnöki kar BIM szakmérnöki képzésén, a Mérnökkamara BIM mesteriskolájában, a Graphisoft BIM menedzser képzésén adja át tudását és inspirálja a résztvevőket a digitális komfortzónájuk elhagyására.
Lukács Barna
BIM menedzser
Küldetésének tekinti, hogy a BIM módszertant az építőipar minden szereplőjéhez eljuttassa, támogatva őket abban, hogy folyamataikat innovatívabbá, hatékonyabbá és átláthatóbbá tegyék.
Barna a BIM menedzsment eszközök hatékony felhasználásával és a legmodernebb pontfelhős felmérési technológiák alkalmazásával kívánja az építőipar digitális átalakulását előmozdítani. Célja, hogy az építőipar különböző szereplői – tervezők, kivitelezők és üzemeltetők – olyan innovatív megoldásokhoz férjenek hozzá, amelyekkel folyamataikat nemcsak pontosabbá és átláthatóbbá, hanem hatékonyabbá is tehetik.
A pontfelhős felmérések révén részletes és valósághű digitális alapot kínál a projektekhez, míg a BIM menedzsment eszközök lehetővé teszik az információk integrált kezelését, az erőforrások optimalizálását és a hatékonyabb együttműködést. Az építőipar digitalizációja és fejlődése érdekében elkötelezett a fenntartható és innovatív megoldások széles körű elterjesztésében.
Jelentkezz még ma!
Csatlakozz a következő induló kurzushoz, és tanulj oktatóink vezetésével, élő konzultációkkal kiegészítve! Haladj lépésről lépésre egy strukturált tanfolyamon, ahol folyamatosan támogatunk a fejlődésben.
Kérdések, amik talán benned is felmerültek
Mi a különbség a teljes kurzusok és a modulok között?
A kurzusok több alkalmasak és az összes alapvető funkcióját érintik a programnak, a modulok csak egy-egy témakörrel foglalkoznak, de azt részletesebben bemutatják és jellemzően haladó szintű funkciókat tartalmaznak.
Hogyan kapok hozzáférést az oktatóanyagokhoz a vásárlás után?
A hozzáférési linket e-mailben küldjük ki. Modulok esetében a vásárlás után azonnal, csoportos kurzusoknál pedig az első konzultációs alkalom során osztjuk meg.
Mit tartalmaznak az oktatóanyagok?
Az oktatóanyagokat videós formában tesszük elérhetővé és a videókban bemutatjuk az adott témakörhöz tartozó eszközöket, beállítási lehetőségeket egy-egy gyakorlati példán keresztül. A gyakorlati példa kiindulási anyagait szintén elérhetővé tesszük, így a résztvevőknek a tananyag feldolgozása során lehetőségük van maguknak is felépíteni a modellt. Mindemellett kiadunk egy gyakorló feladatot is, amin keresztül szintén gyakorolni lehet az egyes módszereket.
Mikor kezdődnek a csoportos kurzusok?
Az aktuális kezdő időpontok a kurzusok bemutató oldalán mindig fel vannak tüntetve, de az indulást követő első 3 hétben még van lehetőség csatlakozni és a korábbi anyagrészek is elérhetőek a közös felületen
Hogyan működik az online konzultáció a csoportos kurzusok esetében?
A kurzus oldalán feltüntetett, előre meghatározott időpontban lehet bekapcsolódni Google Meet-tel. A link a kurzus teljes időtartama alatt fix, a tanfolyamhoz tartozó felületen lehet elérni, amelyet az első alkalom után osztunk meg a résztvevőkkel.
Van lehetőségem kérdezni, ha önállóan végzem el a kurzust?
Igen, az önállóan feldolgozható kurzusokhoz két konzultációs alkalmat biztosítunk, amelyeket egyéni időpontban vehetsz igénybe. További konzultációk külön díj ellenében vásárolhatók.